برای هر فرد ممکن است مشکلاتی در زندگی روزمره اتفاق بیافند. بدیهی است که این مسائل و مشکلات باید از طریق مراجع قانونی رفع شود و نیاز داشته باشید که از وکیل تهران کمک بگیرید. انتخاب برترین وکیل تهران برای تمام ساکنین شهر تهران و حتی شهرستان های دیگر از اولویت های افرادی می باشد که درگیر پرونده می باشند. وکیل شخصی است که به نیابت از موکل خود می تواند اختیارات قانونی او را در دست بگیرد. وکیل می تواند مشاوره های حقوقی را نیز به موکل خود ارائه دهد. در واقع می توان گفت وکیل وظیفه دارد با دریافت حق الوکاله از موکل خود، وکالت بررسی و پیگیری امور محوله را طبق عقد وکالت بپذیرد.

وکیل پایه یک دادگستری به چه کسی اطلاق می گردد

وکیل پایه یک دادگستری به شخصی گفته می شود که پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی (در مقطع لیسانس و یا بالاتر) در رشته حقوق یا هم تراز با این رشته در حوزه علمیه، در آزمون کانون وکلای دادگستریبه عنوان کارآموز وکالت پذیرفته شود.

نکته : آزمون کانون وکلای دادگستری هر سال فقط ۱ بار برگزار شده و شرکت کنندگاه در رقابتی سنگین و نفس گیر موفق به کسب معدل و ترازی شده باشد تا بتواند بین این همه رقیب انتخاب گردند. مدت زمان دوره کارآموزی ۱۸ ماه است و پس از آن آزمونی تحت عنوان اختبار به صورت کتبی و مصاحبه علمی شفاهی برگزار می شود و شخصی که موفق به قبولی در مجموع ۲ آزمون کتبی و شفاهی فوق شود، مجاز به حضور در مراسم تحلیف می گردد که در مراسم مذکور پس از طی تشریفات و سوگند توسط ایشان، وی به مقام وکیل دادگستری یا وکیل پایه یک دادگستری منصوب می گردد.
باید متذکر شویم که سوگند در حقوق ایران یکی از ادله ای است که شناسایی، احترام و رعایت آن بیش از آنکه به عرف متکی باشد، به احکام دینی مبتنی خواهد بود. مقررات ماهوی این دلیل بر اساس فتاوی فقها در قانون مدنی ذکر شده است. این مقررات با تفاوت های جزئی، ولی ملموس در قانون آئین دادرسی مدنی، تکرار شده است. قانون اخیر علاوه بر جنبه های شکلی استفاده از این دلیل در دادرسی های مدنی، ظاهراً قلمرو کارایی آن را گسترش داده است. در نظر داشتن دیدگاه های فقهی راجع به استفاده از این دلیل نیز، این برداشت را تأئید می کند.

همان طور که می دانید معنای وکالت اینگونه است که نماینده شخص یا فردی بوده که از طرف شخص، فرد دیگری، به صورت حقیقی یا حقوقی به آن وکالت داده می شود تا برای انجام کاری مامور شود از طرف شخص آن کار را انجام دهد. که برای شخص یک نوع عقد جایز بوده که در چارچوب و بر اساس یک سری قوانین بین طرفین انجام می شود که طرفین آن دو شخص را به نام وکیل و موکل می نامند. البته لازم به ذکر است که در مورد نوشتن این قوانین بین طرفین و برای انتخاب، حد و مرزی را مشخص کرد که شخص در چه زمینه ای اجازه دارد کار کند و در چه زمینه ای باید خود شخص حضور داشته باشد.

ویژگی های وکیل تهران

برای یک نفر وکیل دادگستری استعداد سخنوری و فصاحت و بلاغت در بیان خیلی کمتر از آنچه تصور می رود لازم و ضروری است برای آنکه وکیل تهران بتواند حرف خود را به قاضی بفهماند و به او بقبولاند کافی است که در گفتار خود دقیق و ساده و صدیق و با علاقه و با حرارت باشد و افکار و عقاید خود را با وضوح کامل و به شکل پسندیدیه و جالب و موثری بیان نماید به خصوص با مستمع دانشمند و فاضلی چون قضات دادگستری و با زبان غنی و روان و زیبایی چون زبان فارسی.
قدرت استدلال قدرت تخیل و ابتکار، قالیت استنتاج، داشتن طبع نقاد و نرمش و گسترش فکرو، قریحه روان شناسی نیز علاوه بر استعداد طبیعی لازمه وکیل دادگستری است.

شجاعت و جسارت هم از صفات لازمه یک وکیل دادگستری است. یک وکیل قرار است علاوه بر وکالت مدافع و حافظ جان، مال، ناموس و آبروی موکل خود باشد. وکیل تهران در دنیایی زندگی می کند که پر از درگیری است یعنی لازمه این شغل در تقابل بودن با طرف دیگر است از این رو همواره در معرض مقابله با دیگر افراد از جمله همکاران خود قرار دارد. وکیل دادگستری همواره به این هدف فکر می کند که در هرحال به دنبال برنده شدن موکل خود در دعوا باشد! اینجاست که شجاعت و جسارت به کار می آید ضمن اینکه باید نزاکت را رعایت کرده و بسیار حرفه ای برخورد کند.

خدمات وکلای تهران ما

وکلای ما در تهران، بهترین خدمات حقوقی را به شما ارائه می دهند، در وکیل لازم با سابقه ترین و بهترین وکلای ایران را گرد آورده ایم و سعی داریم که با تضمین کامل، آسودگی خاطر برای موکلین فراهم آورده و تا کنون نیز با درصد بالایی از پیروزی در پرونده های مشاوره و در گاهی در پرونده های مهمی هم با اقتدار موفق بوده و توانستیم مقابل موکلین خود سر بلند بوده ایم.
ما با بهترین وکلا در زمینه های مختلف حقوقی، کیفری و مهاجرت و اخذ اقامت فعالیت می کنیم و بر آنیم که مردم را برای موضوع آگاه نماییم که بهترین راه درمان پیشگیری است. با اطمینان کامل توصیه می کنیم قبل از اینکه با مسائل و مشکلات حقوقی درگیر شوید از مشاوره مشاورین حقوقی وکیل تهران استفاده نمایید.

برای اخذ مشاوره یا اعطای وکالت، موسسه حقوقی وکیل لازم خادم و خدمتگزار کافیست ما را از خود دانسته و با شماره 02172231 با ما تماس داشته باشید.